مزایا و معایب اجاق گاز آلتون

مزایا و معایب اجاق گاز آلتون
5/5 - (2 امتیاز)

مزایا و معایب اجاق گاز آلتون را کسانی که میخواهند اجاق گاز بخرند می پرسند تا بر اساس دانستن این مشکلات یک خرید خوبی داشته باشند.

اجاق گاز التون

به دلیل تنوع زیاد بازار در زمینه اجاق گاز خریداران را بر این می دارد که تحقیقات زیادی در زمینه خرید اجاق گاز داشته باشند. از جمله برند های درون بازار آلتون می باشد که این سالها توانسته جای خود را در بازار باز نماید.

بیشتر بخوانید: کیفیت اجاق گاز صفحه ای آلتون

مزایا و معایب اجاق گاز آلتون

مزایا و معایب اجاق گاز آلتون را بررسی میکنیم که اینکه قطعاتی که در اجاق گاز آلتون استفاده شده است ایا دارای کیفیت و داوم بالایی هست یا خیر.

آیا اجاق گاز التون دارای مشکل می باشد یا خیر؟

مزایا گاز آلتون

ترموکوپل:

ترموکوبل اجاق گاز آلتون به صورت صفر ثانیه و به اصلاح Top Time Thermocouple می باشد که از بهترین نوع ترموکوبل سعی شده استفاده شود.

پنل کنترل لمسی :

پنل کنترل لمسی Touch Control اجاق آلتون از بهترین نوع صفحه لمسی می باشد که دارای عمر بالا است و حساس بودن آن بسیار بالا می باشد که با لمس اندکی از صفحه دستور مورد نظر اجرا می شود.

فن کانوکشن

فن کانوکشن Convection Fan درون اجاق گاز فردار آلتون به خوبی باعث گردش هوا درون فر می شود و دما فر را کاملا یکنواخت می کند تا مواد غذایی به صورت یکنواخ همه طرف های آن پخت شود.

در مقاله مزایا و معایب اجاق گاز آلتون را مطالعه می کنید.

لعاب آسان تمیز شونده

Easy to Clean در محفظه درون فر دارای لعابی می باشد که به راحتی قابل پاک شدن است و مواد غذایی روی بدنه درونی فر نمی ماند.

سیستم تثبیت کننده فشار گاز

فشار گاز که درونی لوله ها گاز می باشد و منبع انرژی اجاق است کم و زیاد می شود اما با سیستم تثبیت کننده فشار گاز Governor همیشه شعله ای یکسان خواهید داشت.

شیشه اجاق گاز آلتون

شیشه اجاق گاز آلتون به صورت دو و سه جداره جدا شونده می باشد با این امکان بدنه بیرونی فر گرم نمی شود به خاطر اینکه چند لایه شیشه موجود است. در ضمن شما به راحتی میتوانید این لایه ها را جدا نمایید و شستشو انجام دهید.

شعله زمان دار (تایمر قطع کن گاز)

به وسیله این امکان می توانید به اجاق گاز آلتون خود مدت زمان بدهید و بعد از آن زمان شعله شما خاموش شود.

فن خنک کننده

فن خنک کننده زمانی به کار می اید که شما فر را استفاده کرده اید و گرک است و این گرما میتواند هر فلز یا شیشه ایی را آسیب بزند با استفاده از این فن جهت جلوگیری از حرارت فر به تایمر و شیر ، عمر دستگاه شما بالا می رود.

شبکه رویه چدنی لولایی

شبکه رویه چدنی در اجاق گاز فردار آلتون لولایی یا Hinged Grid می باشد و باعث پایین آمدن مشکلات اجاق گاز آلتون شده است چون شما به راحتی این چدن را بلند می نمایید و زیر آن را تمیر می کنید.

فندک خودکار پشت شیر

فندک خودکار پشت شیر اجاق گاز التون Automatic Lighter – igniter باعث می شود که ب راحتی با باز کردن شیر گاز ولوم شعله اجاق گاز شما روشن شود.

 

پایه های اجاق

پایه های اجاق گاز التون قابل تنظیم می باشد و شما به راحتی می توانید ارتفاع ان را مشخص کنید.

قطعات اجاق گاز آلتون

قطعات اجاق گاز آلتون مدل مبله با افتخار ایرانی می باشد که با کیفیت و عمر بالایی می باشد. در اجاق گاز صفحه ایی مدل هایی هستند که سر شعله آن ها برند سباف ایتالیا می باشد.

نکته: هیچ برندی از اجاق گاز ایرانی قطعات خارجی ندارد.

ترموکوپل اجاق گاز آلتون

ترموکوپل اجاق گاز آلتون از بهترین نوع ترموکوبل می باشد که دارای عمر بسیار بالایی می باشد و کیفیت خوبی دارا است که بتواند در صورت نیاز گاز را قطع نماید.

 

معایب اجاق گاز آلتون

  • قیمت بالا
  • خرابی فندک
  • خرابی ترموکوبل
  • مصرف انرژی بالا
  • شیشه فر
  • داغ شدن بدنه

مزایا و معایب اجاق گاز آلتون

مزایا شامل لعاب آسان شونده، فندک خودکار پشت شیر، پنل کنترل لمسی، سیستم تثبیت کننده فشار گاز و در معایب اجاق آلتون نیز قیمت بالا، خرابی فندک، خرابی ترموکوبل، مصرف انرژی بالا، شیشه فر، داغ شدن بدنه می باشد.

3 thoughts on “مزایا و معایب اجاق گاز آلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *