افزایش دلار باعث افزایش قیمت شده است قیمت جدید در راه است. سریع خرید نمایید

تفاوت دمای فر برقی و گازی تبدیل دما فر گازی و فر برقی – مشاوره خرید فر

تفاوت دما بین فر گازی و فر برقی
3.8/5 - (11 امتیاز)

تفاوت دمای فر برقی و گازی تبدیل دمای فر برقی به گازی و تبدیل درجه فر گازی به برقی را شرح می دهیم. مدتها پیش ، کوره در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شد. نقش مهمی در آشپزی داشت. مصریان باستان نان را در کوره های سفالی که با چوب سوزان یا ذغال گرم شده بود می پختند. در روم باستان ، رومی ها در کوره های کاشی نان می پختند. رومیان همچنین بر روی اجاق های آجری بلند آشپزی می کردند و در آنجا کتری های بزرگی را روی سه پایه های آهنی روی آتش می گذاشتند.

بیشتر بخوانید: آیا فر برقی اشعه دارد؟

در قرون وسطی که دوره ای از 400 بعد از میلاد تا 1500 بود ، فقط افراد ثروتمند در خانه های خود کوره داشتند. در دهه های 1600 و 1700 ، بسیاری از مردم آمریکای شمالی ، غذاهای خود را در کتری یا روی شومینه در شومینه خود می پختند ، مانند اروپایی ها. اکثر شومینه ها دارای اجاق های داخلی بودند.

تبدیل درجه فر گازی به برقی

در جهان امروز ، فر یک محفظه محصور برای پخت ، سرخ کردن ، برشته و گرم کردن غذا است. این یک وسیله آشپزخانه متداول است که برای پختن غذاها مانند غذاهای تابه ای ، گوشت و محصولات پخته مانند نان ، شیرینی ، کیک و کلوچه استفاده می شود. درجه حرارت بسته به نوع غذایی که پخته می شود و نحوه پخت غذا باید تعیین شود. اکثر دستور العمل ها درجه حرارت پخت را برای اطمینان از بهترین نتایج مشخص می کنند.

به عنوان مثال ، اگر بخواهید بوقلمون را کباب کنید ، دمای فر از 422 K تا 450 K متغیر است ، در حالی که برای شیرینی ها ، دمای فر باید از قبل تا 464 درجه گرم شود. حرارت برای پخت پز عموماً به عنوان خشک یا مرطوب شناخته می شود. اکثر غذاهایی که به درستی با حرارت خشک پخته می شوند با عطر ، رنگ و طعم غنی را دارا می باشند.

انواع فر

دو نوع فر متفاوت و معمول در بازار وجود دارد که امروزه در خانه از آن استفاده می شود برای مطالعه تفاوت فر برقی و گازی اینجا کلیک کنید. یکی از انواع آن فر گازی است. فر گازی دارای یک خط گاز است که از پشت فر وارد می شود. فر گازی از گاز به عنوان منبع انرژی برای سوختن شعله استفاده می کند. نوع دیگر فرها فر برقی است. فر برقی از برق خانه استفاده می کند. در این فر ها انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می شود. استفاده از فر برقی نسبت به فر گازی ایمن تر است.

دمای فر

انواع مختلف فر های خانگی دامنه های متفاوتی از دما را تولید می کنند. دمای فر معمولاً از 400 K (127 ° C/260 ° F) تا 500 K (227 ° C/440 ° F) برای پخت ، کباب کردن و غیره متغیر است.

دما در فر گازی سریعتر از فر برقی بالا می رود و همچنین می توانید با آن دمای پخت را کنترل کنید. در فر گازی به محض خاموش کردن ، دما بلافاصله سرد می شود. دما در فر گازی اطراف شعله می باشد که می توانید با استفاده از فن آنها، دما را پخش نمایید.

و اگر فر شما فن ندارد ، می توانید ظرف را گاه به گاه بچرخانید تا مطمئن شوید همه طرف ها کاملاً پخته شده اند. فقط به خاطر داشته باشید که قسمت پایین همیشه سریعتر از قسمت بالا می پزد.

تفاوت دمای فر برقی و گازی

تفاوت دمای فر برقی و گازی از جمله سوالاتیست که شانی که میخواهند فر بخرند می پرسند تا برا اساس تفاوت دمای فر برقی و گازی، فر مورد نظر خد را انتخاب کنند.

فر گازی

فر گازی با تبدیل انرژی گاز به انرژی گرمایی که می تواند از طریق مشعل حرارت را تولید نماید. به همین دلیل ، آنها به حداکثر دمای می رسند. حداکثر دمای فر گازی خانگی 537.7 درجه سانتیگراد است. برای آشپزی معمولی ، حداکثر دمای مورد استفاده 287.7 درجه سانتیگراد است.

فر برقی

فر برقی برای گرم کردن غذا از برق استفاده می کنند. حداکثر گرمای فر برقی به مارک و مدل آن بستگی دارد. دمای فر می تواند به دمای حدود 985.5 درجه سانتیگراد برسد.

تفاوت دما بین فر گازی و فر برقی

اکثر فر گازی به جای دما دارای علائم شماره گذاری شده هستند. هر علامت روی صفحه نشان دهنده دمای فارنهایت یا درجه سانتیگراد مخصوص فر است. این علامت ها با تنظیمات شماره دما در اجاق های برقی مطابقت دارند. نگه داشتن نمودار این تغییرات دما ممکن است برای شما مفید باشد.


جدول تبدیل دمای فر برقی و فر گازی

در این قسمت جدول تبدیل دمای فر گازی و فر برقی و یا تبدیل دمای فر برقی به گازی برای شما اورده ایم که اگر فر خود را عوض کرده اید و از فر برقی به فرگازی یا بلعکس تغییر دادهاید از این جدول برای تبدیل درجه فر گازی به برقی استفاده کنید.

تنطیمات دما فر برقی تنظمیات دما در فر گازی دمای فر
110 1/4 بسیار سرد
130 1/2 بسیار سرد
140 1 سرد
150 2 سرد
160 3 در حد متوسط
180 4 در حد متوسط
190 5 نسبتا گرم
200 6 نسبتا گرم
220 7 داغ
230 8 خیلی داغ
 • دمای فر گازی روی دمای 1/4 تنظیم مطابق با دمای پخت 230 درجه فارنهایت یا 110 درجه سانتیگراد فر برقی می باشد.
 • دمای فر گازی روی علامت 1/2 برای 250 درجه فارنهایت یا 120 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.
 • دمای فر گازی روی علامت 1 برای حدود 275 درجه فارنهایت یا 140 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.
 • دمای فر گازی روی روی علامت 2 برای 300 درجه فارنهایت یا 150 درجه سانتیگراد قرار دهید.
 • دمای فر گازی روی 3 برای 325 درجه فارنهایت یا 160 درجه سانتیگراد فر برقی می باشد.
 • دمای فر گازی روی عدد 4 برای 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سانتیگراد می باشد.
 • دمای فر گازی روی علامت 5 برای 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.
 • دمای فر گازی روی حدود 6 درجه در حدود 400 درجه فارنهایت یا 200 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.
 • دمای فر گازی را روی علامت 7 یعنی 425 درجه فارنهایت یا 220 درجه سانتیگراد قرار دهید.
 • دمای فر گازی را روی عدد 8 مطابق 450 درجه فارنهایت یا 230 درجه سانتیگراد روی علامت 8 قرار دهید.
 • دمای فر گازی را روی علامت 9 مطابق 475 درجه فارنهایت یا 240 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

تفاوت دمای فر برقی و گازی را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

تبدیل دمای فر برقی به گازی

تبدیل دمای فر برقی به گازی را در این مقاله برای شما شرح دادیم از روی جدول بالا میتوانید بررسی کنیم چه درجه ایی در فر برقی مشابه فر گازی می باشد.

تبدیل درجه فر گازی به برقی

تبدیل درجه فر گازی به برقی نکته بسیار مهمی است که باید حتما از اصول ان پیروی کنید تا مشکلی برای شما در پخت پیش نیاید.

بیشتر بخوانید: بررسی کیفیت و کارایی فر آلتون کلیک کنید.

تبدیل دمای فر برقی به گازی چگونه است؟

تبدیل دمای فر برقی به گازی و یا تبدیل درجه فر گازی به برقی یکی از سوالاتی می باشد که کسانی که فر خود را از گازی به برقی و یا بلعکس عوض کرده اند می پرسند.

تفاوت فر برقی و گازی در چیست؟

تفاوت فر برقی و گازی در چندین مورد می باشد که در این مقاله به آن شرح داده ایم که چه ویژگی هایی هر کدام دارا می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *